Jak si pomoci od menstruačních křečí?


Menstruační křeče a bolesti v podbřišku nejsou nic příjemného. Přesto na ně trpí během menstruace vysoké procento žen. Některé dokonce trpí takovými bolestmi, že je to výrazně omezuje v každodenním životě. Není nic neobvyklého, že během menstruace se vyskytnou nepříjemné křeče, ovšem pokud jsou tak silné, že s nimi nedokážete normálně fungovat, vydejte se za svým lékařem. Takové by totiž určitě být neměly. Mírné nebo středně těžké menstruační křeče jsou ale bohužel zcela obvyklé. Mohou začít již v období před menstruací, asi jeden až dva dny. Děje se tak v důsledku hormonálních změn, které menstruaci provázejí. Další obtíže, které můžete během menstruace zaznamenat jsou nevolnost, bolest hlavy, průjem nebo naopak zácpa.

menstruační křeče

Jak se ale můžeme poprat s nepříjemnými křečemi, které během menstruace zažíváme?

Menstruační pomůcky

Výběr menstruačních pomůcek vám může usnadnit celý průběh menstruace. Záleží na každé dívce a ženě, která menstruační pomůcka jí nejvíce vyhovuje. Pro to, abyste byly v co největším pohodlí, doporučujeme vyzkoušet menstruační kalhotky. S nimi se budete pohybovat naprosto bez omezení a budete si dopřávat vysokého komfortu. A jaká je cena menstruačních kalhotek?

Teplá koupel

Teplá koupel uvolní vaše břišní svalstvo a může vám pomoci od nepříjemných křečí. Naložte se do horké vany a pro lepší relaxaci do vody přimíchejte aromatický olejíček. Pokud nemáte vanu, dopřejte si alespoň horkou sprchu a proud vody směřujte střídavě na podbřišek.

koupel

Nahřívací láhev

Nahřívací láhve jsou skvělý způsob, jak si ulevit od bolesti. Láhev naplňte horkou vodou, lehněte si na záda nebo na bok a přitiskněte si ji k podbřišku nebo na spodní část zad. Záleží na vás, kde vám to bude příjemnější.

Volně dostupná analgetika

Pokud už opravdu nevíte, co udělat, abyste utekly bolesti, vezměte si volně prodejná analgetika. Ty by vám měli od bolesti spolehlivě pomoci. Nezapomeňte ale dodržovat dávkování a rozhodně nepřekračujte povolenou denní dávku!