Když si nevíte rady


Máte rádi, když vám někdo radí? Asi jak kdy, protože bez některých rad se neobejdete, ale některé vám mohou doslova lézt na nervy. Někdy vyhledáváme rady na internetu a doufáme, že rady budou správné. Pokud jde o radu, jak vyčistit skvrny od jídla na oblečení vašich dětí, nebo jak pěstovat v truhlíku na balkóně jahody, nebude to nijak zásadní problém, pokud rada nevyjde. Jenže co když potřebujete poradit s něčím, co je natolik důležité, že špatná rada vás může dostat před soud nebo bude mít za důsledek vaši finanční ztrátu? Necháte si také radit anonymně a budete spoléhat na znalost někoho úplně neznámého?

rady pro SVJ

Jedna z takových situací může nastat, pokud jste členem Výboru Společenství vlastníků bytových jednotek a potřebujete rady např. ohledně neplatičů záloh. Jako člen výboru se musíte chovat tzv. s péčí řádného hospodáře, takže ignorovat, že někdo neplatí pravidelné měsíční splátky, to vás mohou ostat ní členové Společenství rychle nařknout, že se řádně o chod domu nestaráte. A přitom stačí se poradit s odborníky, jako je třeba Homepartner, kteří vám dají skutečně kvalifikované rady pro SVJ.

rady pro SVJ

U každého z nás nastanou chvíle, kdy si nevíme rady a záleží na důležitosti problému, za kým si dojdeme pro radu a pomoc. Mohou to být rodiče a prarodiče, mohou to být kamarádi, může to být internet. Jde-li ale o závažné problémy, které vyplývají z našich povinností vůči státu nebo i vůči Společenství vlastníků bytových jednotek, neváhejte a obraťte se ihned na profesionály, kteří se vyznají v zákonech a dají vám kvalifikované odpovědi, díky kterým se vyhnete soudním sporům nebo díky kterým soud vyhrajete. Dát na rady, které najdete na internetu, nebo které vám dá kamarád, který není kvalifikovaný, to je cesta do pekel, která se vám může skutečně nevyplatit.

Hledat radu není nic špatného, jen hledejte rady u skutečných odborníků.