Maturitní ples aneb jde to i bez podprsenky


Mnoho mladých dospívajících dívek se dívá na svět jinýma očima, než jsme se dívali my, starší ročníky. V době našeho dospívání bylo běžným zvykem oblékat podprsenku a bylo prakticky nemyslitelné, že by se maturitní ples obešel bez ní. Podprsenka sice zakryla bradavky a udržela poprsí v ideálním tvaru, ale nepříjemný pocit svírání a škrcení přetrvával po celou dobu konání této slavnostní akce.

plesové šaty

Dnes mají mladé slečny na vybranou. Mohou si navléknout podprsenku, a nemusí. Bezpečně ji totiž nahradí buď booby tape Lifties, tedy prsní pásky, anebo kryty na bradavky.

Booby tape – jedná se o speciální lepicí pásku, která se na ňadra nalepuje tak, aby zaujala ideální tvar do různých střihů šatů. Páska neškrtí a umožňuje svobodnější a volnější pohyb. Obecně se doporučuje nosit pásky pouze při podobných příležitostech, kdy jde o formování poprsí do společenských garderób, a v ostatních případech je dobré nošení pásek rozumně zvážit a podprsenku raději nenosit vůbec, aby si svaly hrudníku navykly poprsí držet v pěkném tvaru. Nošení podprsenek nedoporučují ani mnozí lékaři, protože svou funkcí připomíná pomocnou berli, která za vás vykonává běžnou chůzi, čímž ochabuje svalstvo dolních končetin.

příprava na ples

Kryty na bradavky – pokud je poprsí žádaného tvaru a vaše svalstvo hrudníku to dobře zvládá, pak mohou nastat situace, kdy absence podprsenky může vyvolat společenské faux pas. Je to obvykle ve chvíli, kdy jsou vidět bradavky. Pak stačí nalepit kryt na bradavky a situace je vyřešena, protože samotný tvar prsů nenavozuje u mužů sexuální vzrušení, jako viditelné a zvláště pak vztyčené bradavky.

Jestliže vhodně kombinujete nošení krytů bradavek a prsní pásky s pohybem bez podprsenky, získáte tím zejména na svém zdraví a pohodlí a dopřejete samy sobě to, co je pro ženu přirozené, a to je život bez podprsenek.