Co dokáže Tribulus energy


Tribulus energy se řadí mezi adaptogenní rostliny. Do této skupiny patří například i Ashwagandha, Maca peruánská nebo korejský Ženšen. Říká se jim tak proto, že mají značný přímý vliv na hormonální systém, čímž adaptují organismus na působení stresu. Hormonální rovnováha je velmi důležitý a zásadní proces v organismu, srovnatelný s acidobazickou rovnováhou krve a tělních tekutin. Jestliže rovnovážný hormonální stav narušíte na delší čas, vyvolá to mnoho nepříjemných a nežádoucích důsledků v dalších tělesných bázích. Jinými slovy zahrávat si s hormony není legrace.

vybavení posilovny

K narušování hormonální rovnováhy dochází zejména pod vlivem špatné životosprávy, nevhodného jídelníčku a stresu v chronické podobě. Stres je navíc velmi obávaný a nebezpečný nepřítel, zejména proto, že některé jeho slabší vlivy přehlížíme a nevěnujeme jim patřičnou pozornost. Sled několika drobných nepříjemností za sebou pak takřka trvale zvýší produkci stresových hormonů, a ty se postarají o blokádu tvorby testosteronu.

cvičení na podložce

Co pro muže znamená, když se sníží tvorba testosteronu v produktivním věku? Vznikne jev, zvaný adrenální únava – dochází k nabírání tuku (hlavně na břiše), ztrátě svalové hmoty, únavovému syndromu, depresím, návalům agresivity a úzkostí, neurologickým problémům, nedostatečnému trávení a vstřebávání živin atd. Zpočátku lehčí stavy těchto symptomů se později stupňují, což může být příčinou závažnějších onemocnění vnitřních orgánů.

Korunu tomu všemu nasadí pak ti, co namísto hledání prvotní příčiny potíží a užívání přírodních léků, například zmiňovaných adaptogenů, nakupují na Internetu Viagru a její generika s obsahem Sildenafilu, což je látka vyrobená lidmi v laboratoři, a jak známo, člověk se s mocí Boha a přírody nemůže měřit. Prokazují to také nebezpečné vedlejší účinky těchto přípravků a nutnost užívat je pouze na lékařský předpis.