Co by mohlo zajímat vás, i bytového designéra


Pokojové rostliny

Téma pokojových rostlin bývá velmi oblíbené i mezi bytovým designem, protože neexistuje snad krásnější bytová dekorace, nežli je vzrostlá palma Fenix canariensis, mohutný Zamioculcas, Ficus benjamina, hustý zelenec, nebo sytě zelená hnědovka či kapradina. Pokojové rostliny a květiny dovedou zaujmout pozornost svým 3D řešením, jsou to trojrozměrné objekty nesmírné krásy a elegance, a každá je jedinečná a neopakovatelná. Interiérový designér z Prahy Evalofa vám může navrhnout rozmístění rostlin v obytných prostorách, vhodná místa pro květináče zavěšené na zdi či ze stropu, anebo pokládané na podlahovou krytinu a nábytek.

bytový design

Barevné kontrasty

Bytový architekt to nemá jednoduché, ani co se týče barevných řešení. Zde se nabízí mnoho možností, ovšem mezi nimi vyniká zejména kontrast kombinace dvou nebo tří základních barevných řešení ladění koberců, závěsů, nábytku, svítidel a dalších, zejména dekorativních předmětů. Uvědomte si, že barva, to není jen černá a šedá v mnoha odstínech, jde tu zejména o pastelové tóny, velmi syté a veselé.

zámecký interiér

Neobvyklé tvary

Mnozí lidé sází na různá zaoblení nebo tvary křivek, které lze uplatnit jak mezi nábytkem, tak i dekorativními předměty. Mají-li možnost, dají vyniknout kráse elips, parabol či hyperbol ve vázách, cylindrech lustrů, zrcadlech, stínící technice, podlahových krytinách, anebo u některého nábytku, například konferenčních stolků, židlí a křesel.

Oblé tvary prostorových křivek nám pak připomínají i naše lidská těla, zejména ta ženská, jež poskytují nebývalou rozkoš při pohledu nejen na typické pohlavní znaky, ale zejména na kontury rysů obličeje, bříška, boků, stehen, lýtek či chodidel.

Barevné prostory vyplněné křivkami poskytují více volnosti, navozují pocit svobody a osobního štěstí a zde se nám také lépe dýchá, relaxuje, rozmýšlí i pracuje.