Jaká pravidla má focení nemovitostí pro realitní kancelář


Pokud chceme prodat dům, pak nejbezpečnější způsob je využití služeb některé z realitních kanceláří. Když zvolíme nějakou skutečně kvalitní, pak máme jistotu, že za naši nemovitost dostaneme skutečně tolik, jaká je její hodnota. Ovšem než se dostane do nabídky, je potřeba udělat hned několik věcí.

prodej domu

Jednou z nich je focení nemovitostí. Je pochopitelné, že potenciální zájemci budou chtít ještě předem vidět, jak vlastně onen dům či byt vypadá. A k tomu právě nejlépe poslouží fotografie, které jako majitelé dodáme. To však má určitá pravidla, která musíme dodržet, pokud skutečně chceme prodat.

Tím prvním a asi nejdůležitějším je, že by všude mělo být uklizeno. V podstatě nikde by nemělo být nic, co není absolutně nutné. Zájemce totiž nezajímají naše věci, chtějí vidět hlavně to, jak ony prostory vypadají. To platí jak uvnitř v místnostech, tak i venku. Míč či dětské hračky na fotografii zahrady skutečně nepůsobí nejlépe.

smlouva s realitní kanceláří

Dále bychom se měli soustředit především na pozitiva. To znamená vyfotit každou místnost i dům samotný tak, aby působil co nejlépe. Pokud je například jedna strana poněkud oprýskaná, jednoduše fotíme z takového úhlu, aby tam nebyla příliš vidět. V čím lepším světle ji představíme, tím více peněz za ni dostaneme. Je tedy jasné, že bychom si na tom měli dát záležet.

To samé platí i o vnitřku. Není třeba si nic nalhávat, v každém domě se najdou určité nedostatky. Tuhle je na zdi malá prasklina, tady se trochu loupe omítka, tady v rohu se začíná tvořit základ plísně. Problémy, které známe všichni. Jistě, zájemci si jich pravděpodobně při prohlídce všimnou, avšak není důvod, abychom je odrazovali už zpočátku.

Vzhledem k výše uvedenému tedy není divu, že mnozí lidé raději pro tyto potřeby najímají profesionálního fotografa. Tak mají jistotu, že fotografie budou vypadat skutečně tak, jak je potřeba, a že je tedy i tím vyšší šance na prodej za dobrou cenu.