Kdo bude za nás uklízet společné prostory v domě


Když se vás někdo zeptá, co považujete za největší výhodu bydlení v bytovém domě, možná odpovíte tak, že je tu klid, nemusíte se starat o údržbu nemovitosti a někdy ani o úklid. Úklidové práce ve společných prostorách se velmi často zanedbávají a někteří lidé je neprovádí vůbec. Výsledkem je pak mnoho nečistoty na schodištích, ve výtahu, na oknech, ve vestibulu, může tu být dokonce i bahno donesené z bot, zašpiněné vypínače, kliky od dveří, sklepní prostory, a to vše je špatnou vizitkou obyvatel domu. Někdy to tam vypadá, jako kdyby dům obývali primitivní národy z pralesa.

úklidová firma

Jestliže lidem v domě není tento fakt lhostejný a chtějí situaci změnit, mohou navrhnout na schůzi SVJ řešení – úklid bytových domů profesionální firmou. Sice se nějaká část financí ze společné kasy hospodaření bytového domu ukrojí, ale budete mít v domě pořádek, a to je zásadní obrat pro všechny obyvatele domu. Odpadnou vám všem starosti o úklid, nebudete nuceni na to myslet, nikdo vás nebude perzekvovat a napadat, že jste neuklidili, a nemusíte se kvůli tomu také na nic vymlouvat.

úklid bytového domu

Někdy je úklid od profesionální firmy žádoucí i proto, že se v domě mnoho obyvatel vůbec nezdržuje, anebo že jejich byty slouží pouze pro přespávání, bývá to například v situacích, kdy dotyčné byty obývají nájemníci, a ti většinu času tráví v zaměstnání. Některé byty mohou být i dočasně bez nájemníků, a tím pádem je třeba úklid celého patra permanentně na starosti pouze na jednom bytě, což je nesmírně otravné.

Profesionální úklidová firma se postará i o mytí oken, což je poměrně nebezpečná záležitost, a máte-li zájem, může umývat i okna v jednotlivých bytech, stačí se dohodnout a vpustit úklidovou četu do bytu. Mytí oken by neměli vůbec provádět lidé trpící závratí anebo chronicky nemocní, kterým také hrozí větší nebezpečí pádu z okna.