Koberec jako věrný společník pro domácí pohodu


Když si k vám pozvete na návštěvu vaše přátele, bude docela pravděpodobné, že se s nimi posadíte ke konferenčnímu stolku v obýváku a donesete vhodné občerstvení. Jenže stolky mají poměrně omezenou velikost a po chvíli sezení v křesle si začnete přesedat, měnit polohu a těžiště těla, jenže na křesle se toho mnoho měnit nedá, budete se tu různě kroutit jako had a možná si ve skutečnosti, ačkoli to nedáte zrovna najevo, budete přát lehnout si do postele. Nebo alespoň na koberec.

pes na podlaze

Poradíme vám – nestyďte se. Panuje-li mezi vámi důvěra, svěřte se se svými pocity a dopřejte si natažení na záda na koberci. Možná, že zjistíte, jak jsou koberce úžasně pohodlné, a nakonec si sem necháte donést malý polštářek a budete tu trávit na přátelské návštěvě zbytek času.

Někteří z vás si mohou uvědomit, že koberec je velmi oblíbená hrací plocha pro děti. Ty zrovna nedbají společenských konvencí a chovají se naprosto přirozeně – prostě si na podlahu sednou nebo lehnou a nic je v tom nezastaví. A půjde-li o návštěvu několika dospělých rodin s dětmi, bude docela pravděpodobné, že zatímco vy trávíte čas u stolku v obýváku, děti si v poklidu hrají v dětském pokoji – a kde jinde, než na koberci.

koberec na podlaze

Jenže koberec, to je dobrý sluha, ale i „zlý pán“, slouží dobře do té doby, dokud voní a je relativně čistý, beze skvrn. Pocítíte to zejména tehdy, budete-li ležet na boku, pracovat na notebooku a mít koberec přímo pod sebou ve vzdálenosti dvaceti centimetrů od obličeje. Odtud snadno spatříte každý flíček a také ucítíte zápach, což je bohužel typické právě pro kobercová vlákna.

Máte-li doma sáčkový vysavač, možná jste si někdy všimli, že po zapnutí se z filtru začal šířit nepříjemný zápach, připomínající bosá chodidla, a máte pravdu, sáčkové vysavače totiž nasávají i bakterie, které z vašich bosých nohou ulpívají mezi vlákny. Někdy se dokonce tento zápach šíří i ze samotného koberce, a to je vhodný čas povolat na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/ odborníky.