Moderní řešení k soběstačnosti


Všem už se někdy stalo, že během bouřky došlo k poškození drátů vysokého napětím čímž se přerušily dodávky elektřiny. Většinou jde o problém, který dodavatel vyřeší za pár hodin, ale pokud je takových havárií víc, jsou mnohdy bez proudu celé vesnice i části měst i několik dní. Po tuto dobu jde kvalita života hodně snížená, a ten kdo si včas pořídil solární panely má elektřinu pořád. Fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům Joyce-energie vás od těchto situací může zachránit.

montáž panelů

Solární panely patří do skupiny obnovitelných zdrojů energie, a proto je na ně poskytování dotace, kterou může získat každý, kdo se rozhodne pro pořízení panelů. S vyřízením dotace vám můžeme pomoct. Stejně jako můžete získat dotaci na zateplení domu, novou střechu nebo nová okna, je možné získat dotaci na pořízení fotovoltaiky.

Velikou výhodou solárních panelů je to, že si prostě vyrobíte vlastní elektřinu. Díky tomu snížíte odběr ze sítě, a spotřebujete méně energie, za kterou dodavateli platíte. A to znamená, že celkové vyúčtování už nebude tak vysoké, protože vaše spotřeba klesne. A to se v dnešní době, kdy energie neustále zdražují, rozhodně vyplatí i přes vyšší počáteční investici. Ta ani díky dotacím nemusí být tak vysoká.

střecha panely

Kam se hodí?
Většina lidí si nechává namontovat panely na střechu domu, ale není to jediné možné řešení. To vám navrhneme my po konzultaci s vámi. Je nutné zohlednit nejen prostory, kam by se panely daly umístit, ale také konstrukční řešení, krytinu, střešní okna, dostupnost, a samozřejmě i vaši běžnou spotřebu. Vybereme pro vás nejvhodnější typ panelů, aby v pohodě a bez problémů dokázala vaše soukromá elektrárna vyrobit dostatek elektřiny k pokrytí alespoň části spotřeby. Pokud si budete vybírat solární elektrárnu, určitě zvažte pořízení té s bateriemi, protože vyrobenou elektřinu můžete později čerpat právě z úložiště.