Naše politika


Máte rádi politiku? Nebo co si o politice myslíte? Je opravdu hodně lidí, kteří mají různé názory na politiku. A podle mého názoru tohle je dobře, protože si vezměte, kdyby byli lidé, kteří by měli úplně stejný totožný názor na politiku. Podle mého názoru by to byla veliká nuda, ale zase na druhou stranu, když tak popřemýšlím, tak vlastně to má něco do sebe. To by znamenalo, že kdyby lidé měli všichni stejný názor na politiku, tak by se asi nikdo nehádal. Tedy alespoň já si to myslím. No, jenom si to představte, kdyby třeba úplně všichni lidé měli jenom jeden jediný stejný názor na politiku, tak by to znamenalo, že vlastně by to bylo prima.

Politika mě baví i celosvětově.

Nikdo by se nehádal, protože by vlastnÄ› nemÄ›l nikoho v opozici, jenomže takhle to bohužel není. Bohužel to takhle není, nehraje se na to. Musíme pochopit, že politika vlastnÄ› není stejná, že každý ÄlovÄ›k má svůj tip na politiku anebo má oblíbenou politickou stranu anebo samotného politika Äi politiÄku. Abych se pÅ™iznala, tak mÄ› politika vždycky moc bavila a baví mÄ› poslední dva roky, a to opravdu hodnÄ› intenzívnÄ›.

Někdo politikou přímo žije.

Také jsem se dokonce rozhodla, že bych možná příští rok mohla také studovat politologii, jenomže potom jsem si uvědomila, že vlastně, když mám dítě a chodím do práce, tak nevím, jak bych to všechno dávala. Jedině, kdyby třeba politologie šla studovat také dálkově. Podle mého názoru by to bylo docela prima. Jenomže jak toho docílit, kde na to potom budu brát peníze? Já ještě splácím elektrokola a také ještě hypotéku. Ale na druhou stranu zase politika, to je moje hobby, to mě baví. Možná jsem si řekla, že bych také mohla napsat třeba knihu o politice, třeba nějak v nějakém tom lepším vtipném a pozitivním podání, nebudu psát o tom, jak je politika děsná. Nebo jak se tam všichni hádají. Chtěla bych to napsat nějak tak vtipně a srozumitelně.