Příprava bazénu.


Před sezónou je důležité, abyste svůj zahradní bazén pečlivě připravili a připravili ho na koupací sezónu. Bazény se musí po zimně vyčistit a připravit, abyste se mohli koupat. Není to jen do vody naházet spoustu chemie, protože se některé bazény nevypouští. Chemie vám vodu oživí a určitě vysráží nečistoty na dně bazénu a voda se bude zdát čistější, ale je zapotřebí nepořádek a nečistoty odstranit. Hlavní usazeniny jsou na stranách bazénu a na dně. Nejlépe dostanete sliz a usazeniny, které jsou nalepené na povrchu bazénu tím, že použijete nějaký kvalitní bazénový kartáč. Takových kartáčů je nespočet a každý je na něco trochu jiného. Liší se tím, jaký mají štětiny a jak jemný kartáč je.

bazénový kartáč

Zase si nemůžete vybrat takový, který by vám povrch bazénu poškodil nebo přílišným třením udělal například do bazénu díru. To nejde. Musíte vybírat důkladně kartáče, které jsou přímo na vaše provedení bazénu. Pak už jen stačí kartáč vzít a přidělat na teleskopickou tyč a začít bazén čistit. Můžete s klidem stát na břehu, když budete mít dostatečně dlouhou tyč. Pěkně kartáčem objedete všechny boční stěny, a když budete se stěnami hotový, můžete se vrhnout na umytí dna. Tam teď bude hodně usazenin a nečistot, kterých se zbavíte ze stěn.

bazénový kartáč

Když se nebudete chtít tak moc dřít a chcete si ulehčit tuto práci, pořiďte si místo vhodného kartáče robotický vysavač, který udělá tuhle práci za vás, a vy si můžete dát v klidu na terase kafíčko. Ovšem musíte vybírat takové vysavače, které jsou schopni úklidu jak dna a hladiny, tak i bočních stěn, výkonný vysavač s kartáči, které odstraní nános slizu i nečistot. S opravdovým vysavačem u toho nemusíte být ani přítomny a budete mít během několika hodiny pořádně vydrhnutý bazén. Ovšem nikdy nejde srovnat činnost stroje s lidskou. Když to budete dělat samy, budete to mít pečlivější a tím i lépe odvedené. Ovšem i vysavač to zvládne dobře, očekávejte, že kvalita něco stojí.