Proč jsme si tolik oblíbili second handy


Protože tu seženeme to, co jinde nemají – za socialismu bylo odívání obyvatelstva postaveno na konfekčních modelech a šlo spíše o uniformní záležitost, než o vybočování z řady a důraz na jedinečnost. Každý ale neměl tu možnost vycestovat „na západ“ anebo nakupovat v Tuzexu, lidé si velmi často šili oblečení sami, anebo jej různě upravovali – přešívali nebo zdobili výšivkami, řasením a dalšími krejčovskými prvky. Odlišovat se od druhých je zkrátka přirozené.

oblečení v second handu

Něco podobného se vám ale může stát i dnes, kdy mnoho lidí nakupuje konfekci sice pestřejší, ale stále je to konfekce. Kupříkladu si pořídíte ve značkovém obchodě tričko a stejné triko zahlédnete na někom při procházce parkem. U second handů je to zcela odlišné, tam se málokdy stane, že potkáte venku ve městě někoho se stejným modelem.

kalhoty ze second handu

Jak často nakupujete nebo dostáváte k Vánocům povlečení na postel? A máte rádi povlečení bavlněné, anebo ze syntetické tkaniny, například mikroplyš? To mikroplyšové úžasně hřeje a je heboučké, což způsobuje jeho jemný vlas, a to i tehdy, jde-li o nový výrobek. Do povlečené deky s mikroplyšovým povlakem stačí jen hupsnout a můžete si užívat onu lehkost a něžnost. S bavlnou to tak jednoduché nebude, sice je to čistě přírodní materiál, ale nové bavlněné povlečení je hrubé. Musíte jej mnohokrát vyprat a někdy nestačí ani deset pracích cyklů, aby bavlna změkla. Podobné je to i u triček, mikin, kalhot a dalšího bavlněného oblečení.

Bavlna prodávaná v bazar second handech je ale měkoučká, jako pápěří. Někdo dokonce nakupuje bavlnu pouze v těchto obchodech právě kvůli pohodlí, nemá přece význam oblékat něco, co škrábe a kouše? Nevýhodou seprané bavlny sice může být určitá ztráta barev, což je dáno samotným praním prádla, ale málokdy se stane, že by barva vybledla tak, že by to vypadalo vysloveně nevábně.