Hádky jsou součástí každého vztahu, ale to asi všichni dobře víme. Ať už jde o maličkosti nebo větší neshody, důležité je, jak je společně vlastně zvládneme. Hádka sama o sobě není špatná, protože ukazuje, že nám na sobě vlastně záleží. Ale když se situace nevyřeší správně, může to ve vztahu udělat pěknou paseku. Takže jak na to, aby se z hádky nestala katastrofa, ale naopak příležitost něco zlepšit? První věc, kterou si musíme uvědomit, je, že ve vztahu jsme vlastně tým. Není to o tom, kdo má pravdu, nebo kdo danou hádku vyhraje. Hádka by měla být o hledání společného řešení. Zkuste tedy místo ostrých slov na chvíli vydechnout a dát si prostor na uklidnění.
Někdy stačí jen pár minut, aby emoce trochu opadly, a mohli jste se bavit klidněji. Určitě jste si na sobě někdy všimly, že když z vás vyprchají ty emoce, že je vám pak líp a možná, pak máte dokonce jiný pohled na danou situaci že? Další tip, který mám opravdu ráda, je: poslouchejte jeden druhého. Často máme během hádky tendenci jen čekat na to, až budeme moci mluvit, místo toho, abychom se skutečně snažili pochopit, co ten druhý říká. Když opravdu posloucháte, můžete zjistit, že problém je třeba někde úplně jinde, než jste si mysleli. A to už je půlka úspěchu.
Pak je tady věc, kterou bychom si měli všichni opakovat a to že, neříkejte věci, které by mohly druhého zranit. V zápalu hádky je snadné vypustit něco, čeho budeme později litovat. Proto raději mluvte o svých pocitech a vyhněte se obviňování. Místo ty vždycky… zkuste já mám pocit, že…. Je to maličkost, která může hodně změnit. A taky může danou situaci či hádku opravdu dost ovlivnit. Myslete na to! A nakonec a to je podle mě to nejhlavnější ze všeho, nezapomeňte se usmířit. Omluva někdy může být těžká, ale je to důležitý krok. Pokud cítíte, že jste udělali chybu, řekněte to. Stejně tak, pokud se vám druhý omluví, zkuste mu odpustit a nevracet se pořád k tomu, co se stalo.