Víte jak nabíjet telefon?


Donedávna jsme byli zvyklí, že starší mobily, které jsme měli k dispozici před 20-15 lety, jsme nabili jen jednou za x dní. Nedalo se s nimi dělat nic jiného než telefonovat a psát SMS, takže baterie tolik nedostávala zabrat. Jenže moderní telefony nám toho nabízí daleko víc, a tak je logicky daleko víc využíváme. Fotíme, natáčíme videa, surfujeme po internetu, pracujeme a hrajeme hry. A to všechno baterii vybíjí daleko rychleji. Vliv na výdrž baterie má i displej a procesor, takže čím výkonnější telefon, tím rychleji se vybije.

bezdrátová nabíječka

Své o tom ví i majitelé iPhonů, kteří jsou zvyklí, že při plném využívání telefonu jim vydrží maximálně dva dny. Kapacita baterie se rychle snižuje a mohou za to často i samotní majitelé. Většinou totiž svůj telefon nabíjí zcela nevhodně. Dopouští se několika chyb, kterých si nejsou vědomi, a tím zkracují životnost baterie. Ta se potom musí vyměnit, a zrovna u iPhone to není moc levná záležitost.

mobil iphone

Vybíjení
Ten kdo nechává telefon vybít téměř na nulu dělá zásadní chybu. Dnešní baterie se musí nabíjet když jejich nabití spadne zhruba na 20 %. V tomto okamžiku už byste je měli dát na nabíječku. Málokdo to ale dělá a většina lidí to nedodržuje. Výsledkem jsou potom baterie na hranici životnosti, a to po pouhých dvou letech používání telefonu.

Kromě správného načasování nabíjení je také potřeba používat originální nabíječku. Rychleji vám telefon nabije iPhone bezdrátová nabíječka, která je ideální i v tom, že nemusíte nic zapojovat do telefonu. Jen si ho položíte na nabíječku a díky nové technologii se vám mobil nabije rychleji. Během nabíjení byste neměli telefon používat, protože nejen že se může kroutit nabíjecí kabel v případě klasické nabíječky, ale také se tím snižuje nabíjení – takže si nabijete pár procent, ale zase si telefon o něco vybijete. Takové nabíjení není dobré.