Jak nabíjet iPhone


Každý telefon funguje na baterii. Málokdo ovšem ví jak se o ni má správně starat. Vhodná péče baterie v mobilu může výrazně přispět k prodloužení její životnosti. Většina uživatelé telefonů prostě nabízí mobil až když se jim zcela vybije a nebo když si zrovna vzpomenou. Není dobré nechávat telefon vybít na nulu a ani není dobré nabíjet téměř plnou baterii. Nejlepší je nenechat nabití spadnout pod 20 % a zároveň není dobré nabíjet nad 85 %. Díky tomuto přístupu se vám podaří značně zvýšit kondici baterie, která u mnoha lidí u jakéhokoliv modelu iPhonu po roce klesne i o 10 %. Snižování kondice baterie má samozřejmě vliv na jeho funkčnost i na cenu při případném prodeji telefonu.

nabíjení iphonu

Jak nabíjíte?
Spousta lidí nosí telefon v obalu či s krytem, což je určitě chvályhodné, protože díky tomu ochrání svůj mobil před poškozením jak jen je to možné. Problém je, že obal téměř nikdo na nabíjení nesundává. Přitom obal je přes celá záda telefonu, kde je umístěná i baterie. Při nabíjení se tak může kvůli obal přehřívat, a proto je dobré nabíjet mobil bez obalu.

Většina lidí používá klasickou nabíječku, která ale celkem dost často trpí tím že se její koncovka láme. Při nabíjení by se telefon neměl používat, a pokud by to lidé dodržovali, nejspíš by se jim nabíječka nelámala. Jakkoliv poškozenou nabíječku není vhodné používat. Pokud vás zajímá jaká je nejlepší nabíječka na iPhone Ipouzdro, jedna z těch top je bezdrátová.

apple iphone

Apple u posledních modelů přišel s bezdrátovým nabíjením, kdy stačí telefon položit na nabíječku a ten se začne nabíjet. Je to moderní a efektivní způsob nabíjení, a nabití je rychlejší než klasickou cestou. Telefon se ale během nabíjení nemůže používat, protože jeho zvednutím se nabíjení přeruší, což také není pro kondici baterie optimální. Vyberte si u nás z mnoha příslušenství k jablečným produktům.