K čemu je naší společnosti dobrá výroba IBC kontejnerů


Výroba kontejnerů pro logistické operace v potravinářském průmyslu probíhá již desítky let, ale ne všude mají lidé možnost setkat se tam s IBC kontejnery. Co si pod tím pojmem máme představit, a k čemu tento přepravní a skladovací zázrak vlastně slouží?

ovoce na talíři

Kontejner byl zhotoven z tvrzeného plastu – výroba plastických hmot se ve svém vývoji posunula snad nejdál ze všech materiálů v průmyslových odvětvích. S těmi současnými metodami i samotnými výrobky nelze srovnávat procesy výroby před dvaceti, natož pak před padesáti lety, a jednou z velmi zajímavých technologií je zhotovování speciálního tvrzeného polymeru, jehož mechanické vlastnosti jsou skutečně obdivuhodné. Představte si jej nyní jako velice pevný blok, v podobě IBC kontejneru, který unese ve statické zátěží až pět tun nákladu. Samotný objem kontejneru je sice výrazně menší, přibližně tisíc litrů, ale kontejnery se v rámci logistických operací staví na sebe, a tak ten spodní musí vždy nést i váhu těch, co jsou nad ním.

ovocné šťávy

Kontejner je skládací – když zrovna kontejnery nepotřebujete a budete je využívat až za pár dnů, nebudou vám zabírat ve skladu zbytečně mnoho místa, protože je jednoduše složíte do úhledné placaté kostky. Toto je jeden z pádných důvodů, jak efektivně postupovat v procesu logistiky, abyste maximálně využili svých technických, časových i finančních možností.

Sázka na design – domníváte se, že v logistice je průmyslový design opravdu „mimo mísu“? Pak se mýlíte, protože je to i zde velmi zásadní moment, jak přitáhnout pozornost zákazníků. Mnohem lépe totiž na každého působí, pokud spatří naleštěný a čistý plastový hranol, úhledně srovnané jeden vedle druhého v jedné lajně, což samo o sobě budí respekt, podobně, jako je tomu například v čistém provozu potravinářské výroby v čokoládovnách, při produkci zrajících sýrů nebo v přípravě výroby dětských přesnídávek.