Miminka


Miminka a naše děti jsou to nejkrásnější, co na světě může být. A proto jim taky chceme dopřát to nejlepší. Ze začátku jsou to úplně malá miminka, která ještě nevnímají svět. Ale čas plyne a oni rostou jako z vody. Ještě před nedávnem jim byl jeden měsíc a teď už jsou jim tři měsíce. Čas neskutečně letí, a to mohu sama potvrdit, jelikož právě já dítě mám a moje dcera byla taky hrozně malinká a jak rychle vyrostla. Nakoupila jsem jí plno oblečení, kojenecké overaly Kojeneckeobleceni (byly oversized, takže jí naštěstí vydržely i déle). No jenže z těch taky rychle vyrostla jako z ostatního oblečení, čemuž jsem se nestačila divit. Pamatuji si na jednu věc, kterou mi řekla kamarádka.

s

Počkej, až ti bude růst jako z vody. Já jsem nevěřila tomu, že to tak uteče, ale opravdu to tak bylo a utíká to jak z vody. Dneska má dcera skoro dva roky a roste čím dál rychleji a mám pocit, že s ní ten čas plyne dvojnásobně rychleji. Předtím, když jsem ještě žádné dítě neměla, tak čas utíkal tak pozvolna a rozhodně to nebylo tak rychlé. Ale nadarmo se neříká, že s dětmi utíká čas podstatně rychleji a vlastně je to I pravda. A můžu říct, že dcera mě naučila hodně věcí a každý den se s ní učím něco nového.

s

A jak roste, tak se s ní jakoby trochu i vracím do dětství a vybavují se mi různé zážitky – co jsem prožila, když jsem byla malá. A je zvláštní, že s postupem času se mi toho vybavuje čím dál více. Asi je to tím, jak to se dcerou všechno prožívám a můžu říct, že za mě je to jedno z nejkrásnějších období, co člověka může vůbec potkat. Jenom jedné věci se musím smát – a to té hromadě oblečení, která je už dceři malá a nevynosí to. Je to směs toho, co jsme nakupovali a toho, co nám dala přítelova sestra, matka a tak dále. A zřejmě to budu muset prodat, protože už to zabírá opravdu hodně místa…