Kvalita vody.


Jak jednoduše zjistit jak moc dobře je na tom vaše bazénová voda. Jsou různé testery na vodu a bazény. Mohou být elektrické pomocí elektrod, ale ty doma asi moc lidí nemá. Většinou se jedná o ty jednoduché papírové nebo kapkové testery, které vám ukážou jaké pH vody má voda v bazénu. Některé takové testery si představíme. Jejich používání je naprosto jednoduché. Zvládne to každá dospělá osoba, která si umí přečíst návod přidaný k testovací sadě.

bazénový tester ph a cl

Jako první si zmíníme kapkový bazénový tester pH a Cl. V testovací sadě máte ve většině případu dvě základní lahvičky a nějakou nádobu na vodu. Pak už vám postačí jen porovnávací stupnice vody. Většinou se zjišťuje těmito testy hladina pH a hladina aktivního chloru a bromu. Postup je naprosto jednoduchý. Vezmete obě dvě zvolené nádoby na vodu. Naplníte je bazénovou vodou po rysku a pak do jedné nádoby přidáte jedno činidlo, většinou se jedná jen o pár kapek, bazénová voda změní barvu a tím vám ukáže, o jakou intenzitu vody se jedná. Když měříte pH ukáže vám, zda je voda neutrální nebo je nakloněná v kyselém nebo zásaditém pH. Když se jedná o aktivní chlor, měří se jeho intenzita.

bazénový tester ph a cl

Čím zabarvenější bude tím je ho ve vodě více, když nakapete činidla do testovacích nádob změní barvu a vy podle této barvy pouhým okem odhadujete, k jaké barevné škále se bazénová voda blíží na porovnávací stupnici. Není to nic složitého a je to skvělí orientační test. Dále můžete mít jen papírový tester, kdy se jedná jen o pouhé testovací proužky, které mají určité testovací pole. Jedná se o malé čtverečky, které jsou nasáklé činidly a při ponoření do bazénu dojde k jejich aktivaci a barevné změně. Vy už tak nemusíte nic přidávat, jen odečtete hodnoty na porovnávací desce. Podle stupnice sytosti. Ta vám jasně řekne o jaké pH se jedná nebo jaké množství aktivního chloru a bromu ve vodě je.