Poplach v domě


Samozřejmě, že to není pravidlem, aby se něco kazilo a překvapovalo v jednom kuse. Tak tomu naštěstí tedy není. Ale občas nás zaskočí něco, čemu se dalo hladce předejít, nebo něco ze směru, odkud to vůbec nikdo absolutně nečekal. Můžeme se podívat na situaci, do které se dostala fiktivní rodina. Situace již tak fiktivní není. Může se totiž stát i vám. Ne třeba naprosto stejně, ale docela podobně. Naštěstí se vás moc nedotkne, protože se na konci článku dozvíte, co s tím.

práce instalatéra

Nuže je nedělní odpoledne, hnedlinko po obědě. Tatíček se spokojeně odebírá na kanape, aby se poručil na chvíli do náruče Orfeovy, děti kamsi odcházejí a manželka něco dělá v kuchyni. Pak se chystá dívat na televizi, na seriál. Idylka jako hrom, kterou však náhle přeruší podivný zvuk a jekot paní matinky. Mužova dřímota je přerušena a on spěchá do kuchyně, aby zjistil příčinu jekotu. Cestou bere smeták na případného pavouka, při jehož spatření ječí jeho žena stejně. Při vpádu do kuchyně však zjistí, že tentokrát to není vinou známého tvora, ale vodou. Ta tryská veselým obloukem ze zdi, kde by měla být baterie. Ta tam však není, ta je v dřezu. Voda prýští jako z pramene na podlahu a už to zde docela příjemně čvachtá.

instalatér

Reakce manžela mohou být různé. Pokud je kliďas a navíc vtipálek, jistě položí dotaz, zda má dojít pro loďku do sklepa a kamže se to vypraví. Pokud je muž neurotik a zmatkář, bude společně s manželkou běhat kolem dokola skoro už plovoucího stolu a dělat virvál také. Ani jedno řešení není správně a situaci zrovna nějak moc neřeší.

Nu a nyní se dostáváme k tomu, abych vám dal poučení, jak se máte zachovat vy. Především musíte skočit a zavřít hlavní ventil, tedy uzávěr vody a pak zavolat na číslo havarijní služby. To jistě máte v mobil uloženo. Že ne? Tak to tedy rychle napravte tím, že zde kliknete na odkaz.