Proč se u nás rozmáhá americká nebankovní hypotéka


Hypotéky jsou u nás stále ještě zdaleka nejčastějším způsobem, jak získat peníze na koupi nemovitosti. Není tedy divu, že jí existuje mnoho druhů. A s tím, jak se mění celková ekonomická situace i trh nemovitostí, mění se i to, které typy hypoték jsou mezi lidmi oblíbené.

Jedním z těch, které si získávají v poslední době zvláště velkou oblibu, je i americká nebankovní hypotéka https://nebankovnihypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/. Lidé ji volí stále častěji, a když se nad tím zamyslíme, mají k tomu dobrý důvod. Bohužel si ji berou i ti, pro něž je v podstatě absolutně nevhodná.

podpis hypoteční smlouvy

Hlavním lákadlem zde je samozřejmě fakt, že nepotřebujeme ručitele. Nemusíme tak žádat nikoho z příbuzných či známých, aby nám tuto službu poskytl. Také zde není nutné dokládat výši příjmu či výpis z rejstříku dlužníků. Díky tomu na ni dosáhnou i lidé, kteří by byli jinde odmítnuti. Ovšem fakt, že jsou podmínky schválení tak mírné, znamená, že ji dostanou i ti, kteří by ji dostat neměli, a to z dobrého důvodu.

Problémem totiž je, že když člověk nemá dostatečně vysoký příjem, pak zákonitě nemá ani na to, aby splácel hypotéku. A právě tyto americké mají poměrně vysoké úroky z prodlení, stejně jako nejrůznější penále, pokud do určené lhůty nezaplatíte. Je tedy velmi snadné se v tomto případě dostat do dluhové pasti, se všemi následky, které to přináší.

splácení hypotéky

Dále je tu fakt, že ačkoliv není potřeba ručitel coby fyzická či právnická osoba, stále něčím ručíte. V tomto případě se jedná o předmětnou nemovitost. Ta je majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, a to až do doby, než splatíte veškerý dluh, který vůči ní máte. A to znamená, že vás mohou v případě, že nebudete platit, velmi snadno vystěhovat. Pak nebudete mít ani peníze, ani dům, jen spoustu dluhů, které budou neustále narůstat. A to rozhodně není budoucnost, kterou by kdokoliv z nás chtěl. Proto je dobré si vždy rozmyslet, zda je půjčka, ať už jde o hypotéku či nikoliv, skutečně tím nejlepším řešením.