První menstruace


Člověk se ani nenaděje a jeho malé děti už začínají chodit do školy. První stupeň je ještě doba kdy si rodiče říkají že jsou jejich děti ještě malé, ale nenechte se zmást. Už na prvním stupni některé dívky začínají menstruovat. Je to dáno tím že všude okolo nás jsou hormony které některé tělesné procesy urychlují. V podzemních vodách byla nalezená antikoncepce, kterou užívají miliony žen na světě. Pomocí hormonů vykrmujeme zvířata která jíme a bez pesticidů dnes vypěstujeme jen velmi málo potravy.

kalhotky a tampon

I proto je dnes normální že slečny menstruují už od deseti let, výjimečně ještě dříve. Pokud by i vaše dcera menstruovala dříve, je vždy na místě navštívit lékaře, který ji vyšetří a případně nastaví léčbu. Příliš brzká menstruace s sebou totiž většinou nese vážné zdravotní problémy, které by měly negativní dopad na zdravotní stav.

žena kalhotky

Menstruace by v dnešní době neměla být tabu, ale bohužel k ní řada rodičů přistupuje jako k něčemu za co je potřeba se stydět. Je to přirozený proces lidského těla, se kterým se musí ženy vypořádávat. Je dobré dcery poučit včas, aby nebyly nepříjemně zaskočené až ji dostanou. I když žijeme v době internetu kde se každý dozví co chce, je nejlepší řešení dcery připravit a poučit je o možnostech.

Dámské menstruační kalhotky jsou skvělou volbou právě pro slečny, které už menstruaci dostaly. Nezavádí se do těla a na rozdíl od vložek jsou komfortní a diskrétní. Mladé slečny se za menstruaci většinou stydí, a to i přes racionální přístup rodičů. Kalhotky se nosí místo těch běžných a nikdo nic nepozná. Hodí se na celodenní nošení, jsou nepropustné a zdravotně nezávadné. Pryč jsou doby, kdy byly kalhotky k dostání jen ve tvaru který postavě zrovna nelichotil. I během menstruace je možné nosit hezké prádlo, které najdete třeba na našem webu. Navíc můžete využít i slevy a akce.